• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 29 мая 2012 года
 • Завтра в країну завезуть нову партію доларів
  Опубликовано: 2013-12-04 12:00:00

  Наступ епохи великих потрясінь не пройшло безболісно для української економіки. Вже вчора вона дала першу реакцію на політичні події. Головною проблемою понеділка стала валютна. Як тільки банки відкрили свої відділення після маніфестацій, туди відразу хлинули українці, які хотіли придбати іноземну валюту.

  «Дійсно попит на долари і євро виріс, і їх не завжди вистачало всім, оскільки далеко не всі фінустанови встигли після п'ятниці підкріпити каси. Хоча й сильного ажіотажу теж не спостерігалося» , — розповів заступник голови правління Фінростбанка Василь Невмержицький.

  Але фінансисти вже почали шукати вихід із ситуації — збільшувати постачання готівкової американської валюти в країну, повідомляє business.vesti.ua.

  «Завтра в Україні буде доставлена нова партія валюти. У населення не повинно бути паніки, долара і євро вистачить на всіх» , — запевнив нас заступник голови правління банку «Фінанси і кредит» Ігор Львов.

  За його словами , нова порція готівкового долара буде доставлена в аеропорт «Бориспіль» сьогодні до обіду.

  МОРАТОРІЙ ПОКИ НЕ ПОТРІБЕН

  Не виправдалися депозитні побоювання фінансистів. Неофіційно вони визнавали, що вкладники далеко не завжди погоджувалися продовжувати вклади, термін яких закінчується 2 грудня. Але запевняли — українці не почали достроково вимагати свої депозити.

  «Ми робимо все, щоб не допустити паніки на цей рахунок. Продовжили терміни роботи відділень з 18:00 до 20:00. І будемо працювати в такому режимі, скільки вимагає ситуація» , — сказав голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

  У разі виникнення паніки, експерти допускають введення Нацбанком мораторію на дострокове зняття вкладів фізосіб. Але сподіваються, що це не буде зроблено завчасно.

  «Це потрібно зробити не занадто рано: щоб не спровокувати ажіотаж, якого могло б і не бути. Але й не надто пізно: коли банки опиняться на межі краху» , — зазначив президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило. У найближчі дні від НБУ не чекають радикальних рішень.

  «Думаю, час мораторію ще не настало» , — запевнив Дмитро Гриджук.

  КУРС утримано

  Нацбанк вчора спростував новину про якусь секретну постанову НБУ №6565, яким нібито обмежуються рух коштів по рахунках , внутрішні і зовнішні розрахунки, а також валютообмінні операції. Чиновники намагалися заспокоїти населення.

  «Нацбанк готовий збільшити свою участь на всіх сегментах грошово-кредитного ринку для забезпечення рівноваги. Закликаю всіх бути впевненими в банківській системі і збереженні заощаджень» , — заявив голова НБУ Ігор Соркін.

  Того ж дня центробанк вийшов з продажем американської валюти на безготівковий ринок — по 8,15 грн, і фінансисти відразу заговорили про зниження готівкових курсів.

  «Думаю, що з рівнем міжбанку в 8,24 грн і продажах НБУ по 8,15 грн готівковий курс може вийти до позначок 8,2-8,22 грн » , — спрогнозував заступник голови правління Фінростбанка Василь Невмержицький.

  Вчора курс продажу готівкового долара в обмінниках знаходився на рівні 8,2390-8,25 грн. Експерти впевнені, що якщо центробанк продовжить підтримувати курс гривні продажами долара, то до кінця року курс в обмінниках не вийде за рамки 8,2-8,25 грн. Наявних у НБУ валютних резервів — 20,6 млрд доларів, — на їх думку, має вистачити: за оцінками фінансистів, під час своїх інтервенцій центробанк за раз витрачає в середньому не більше 70-80 млн доларів. За останні півроку Нацбанк продавав долара менше в 10 разів.

  ГРОШІ ЗНАЙДУТЬ В РОСІЇ, КИТАЇ

  Ключовим питанням, яке вплине на фінансову стабільність в країні, буде питання наповнення бюджету. З погашенням зовнішніх боргів проблем до кінця року не буде ( вчора Мінфін заплатив 87,75 млн доларів). Інше питання, що потрібно десь взяти гроші на наповнення бюджету, з чим і в «мирний» час були проблеми.

  Проблему планувалося вирішити за рахунок зовнішніх позик. Після відстрочки у підписанні угоди з ЄС їх може дати Росія . Хоча поки питання , чи зможемо ми їх отримати за політичної нестабільності. Але є й інші джерела.

  «Можливе залучення товарного кредиту з Китаю — 5 млрд доларів. Свою роль повинен зіграти закон з трансфертного ціноутворення, який може принести 20 млрд грн. Ще можуть ввести акциз на тютюн і алкоголь» , — резюмував президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко

  ЄВРООБЛІГАЦІЇ: ДЕРЖБОРГ ПОДОРОЖЧАВ

  У інвесторів не витримали нерви, і вони почали активно позбуватися від акцій наших компаній і єврооблігацій України. Підсумком дня стало зростання прибутковості українських євробондів і подорожчання держборгу, а також обвал акцій.

  БАНКИ ПОЧАЛИ ЗАКРИВАТИ ВІДДІЛЕННЯ

  Деякі банки почали вчора закривати відділення на Хрещатику і на Майдані Незалежності. У першій половині дня не працювала відділення ВТБ Банку, а також Приватбанку.

  «Робота чотирьох відділень в центрі Києва тимчасово припинена для проведення комплексу заходів щодо забезпечення додаткової безпеки співробітників і клієнтів банку. Ці відділення банку з початку вівторка працюватимуть у звичайному режим» , — пообіцяли в прес-службі Приватбанку.

  У нормальному режимі продовжували вчора працювати відділення Ощадбанку Росії, банку «Хрещатик», Укрсоцбанку, VAB Банку, УніКредит Банку та ПроКредит Банку.

  agravery.com  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости финансовых рынков Украины и мира ELCOMART.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@elcomart.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.agrinews.com.ua, www.neboley.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  Яндекс.Метрика
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.elcomart.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.elcomart.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".