• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 29 мая 2012 года
 • На грошовому ринку Китаю криза
  Опубликовано: 2013-12-25 00:01:00

  У понеділок короткострокові ставки на міжбанківському ринку Китаю зростають сьому сесію поспіль. Середньозважена ставка 7-денного РЕПО, ключова ставка китайського грошового ринку підскочила на 124 базисних пункту до 8,92%. За минулий тиждень ставка збільшилася більш ніж удвічі з 4,37%.

  Вище вона піднімалася тільки під час попереднього кредитної кризи в червні цього року, досягаючи рекордних 10,77%. Поточна ситуація чинить суттєвий тиск на фондовий ринок країни: основний індекс Shanghai Composite знизився у п’ятницю до мінімумів за 4 місяці. Сьогодні він коригується на 0,35%. Влітку зростання ставок пояснювали діями центрального банку, який хотів охолодити надлишкове кредитування і підвищити тим самим її стійкість фінансової системи, до того ж та криза збіглася з різким зростанням доходностей за американськими облігаціями, що в підсумку призвело китайський ринок до падіння.

  Цього разу ситуація майже повторюється. Банк Китаю зазвичай проводив операції на грошовому ринку щотижня по вівторках і четвергах, однак протягом останніх трьох тижнів відмовлявся від проведення операцій зворотного РЕПО, що стало найбільш затяжною паузою з липня. Водночас Банк Китаю повідомив у п’ятницю, що за останні три дні він влив в систему 300 млрд юанів. Однак, він дав грошей тільки деяким банкам.

  При цьому китайські банки не відчувають дефіциту депозитів. За підрахунками Bank of America, за 11 місяців обсяг депозитів становить 2 трлн юанів порівняно з 990 млрд юанів роком раніше. Тим не менш, ці гроші не надходять на міжбанківський ринок. Банки не хочуть кредитувати один одного з інших причин.

  Чутки про те, що China Everbright Bank допустив тимчасовий дефолт за кредитами на міжбанку на 6,5 млрд юанів, частково пояснюють такий параліч. У інших експертів свої пояснення. “Високі потреби банків у ліквідності у зв’язку з необхідністю закрити баланси наприкінці року означають, що ставки на міжбанківському ринку залишаться високими ще протягом тижня або близько того, – говорить аналітик Guotai Junan Securities Co. у Шанхаї Ян Кунь. – Ринок очікує, чи буде Народний банк Китаю вливати ліквідність на ринок за допомогою операцій зворотного РЕПО у вівторок”. Експерти двох найбільших брокерських компаній Китаю – Citic Securities Co. і Guotai Junan, прогнозують, що НБК утримається від вливань ліквідності на цьому тижні.

  Відсоткові свопи на ключову ставку грошового ринку в КНР також зростають. Річні контракти за свопами на плаваючу семиденну ставку РЕПО зросли на 8 базисних пунктів, до 5,13%, що є максимумом з квітня 2006 року, коли дані тільки почали збиратися. Середнє значення індикатора цього року становить 3,76%. На цьому тлі деякі аналітики задаються питанням, чи не обумовлене поточне зростання ставок відображенням очікування підвищення довгострокових ставок на тлі пожвавлення світової економіки.

  finance.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости финансовых рынков Украины и мира ELCOMART.UA" обязательна.

  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  06 мар, 18:46

  02 мар, 18:36

  01 мар, 18:28

  28 фев, 18:26

  25 фев, 18:40

  24 фев, 18:22

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@elcomart.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.agrinews.com.ua, www.neboley.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  Яндекс.Метрика
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.elcomart.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.elcomart.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".